WYDARZENIAwydarzenia w apaulo KALENDARZkalendarz w apaulo KONKURSYkonkursy w apaulo KADRAkadra w apaulo
rodzice w apauloRODZICE pttk w apaulo
PTTK W APAULO
organizaca w apauloORGANIZACJA galeria w apauloGALERIA dokumenty do pobrania
DOKUMENTY SZKOŁY
powrót do apaulo
aktualności w apaulo

Wydarzenia

 

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo
Konkurs na najlepiej przystrojoną szafkęI w tym roku szkolne szafki naszych uczniów zmieniły się w piękne i niepowtarzalne meble.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo
Konkurs na za dużą koszulę


Za pomysłem Samorządu Szkolnego przyszliśmy do szkoły w nieco za dużych, ale wesołych strojach.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo

Spienione fale

10 czerwca ośrodek żeglarski Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych w Nowym Duninowie odwiedzili uczniowie Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo.
Główną atrakcją było pływanie żaglówkami i motorówkami po Zalewie Włocławskim.
Po wodnych zmaganiach, na uczniów czekała gorąca zalewajka z kiełbasą.
Młodzi żeglarze mieli również dodatkową atrakcję. Strażacy z OSP w Nowym Duninowie zorganizowali pokaz sprzętu bojowego.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo
Saltos 2


Po raz drugi w tym roku szkolnym do Parku Trampolin SALTOS wyruszyli 27 maja 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo.
Czekały na nich nowe atrakcje: ścianka wspinaczkowa, kładka i kółka gimnastyczne na linie.
Po udanym skakaniu młodzież poznawała nowy Dworzec Łódź Fabryczna.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo
Konkurs KangurW czwartek 14 marca 2017 roku odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny ,,KANGUR”. Około godziny 8.40 rozpoczęliśmy pisać test matematyczny składający się z 30 zadań. Całość trwała 80 minut po zakończeniu pisania wszyscy dostaliśmy drobne upominki w postaci kostki do układania, i miniaturki matematyczne.
Wyróżnienia otrzymali:
Radek Krzysztof Im
Radek Agata Im
Nawrot Michał Im
Książczyk Weronika IIa

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo
Saltos


25 lutego 2017 do Parku Trampolin SALTOS w Łodzi wyruszyli uczniowie Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo. Pod czujnym okiem instruktora skakali do czasu wyczerpania się „baterii”. Niektórzy nauczyli się wykonywać salta. Opiekunami byli: Aleksander Duda i Sylwia Cilulka.

 

 

klimat w apaulo klimat w apaulo
Zaczarowane kręgle


26 listopada 2016, w sobotę, gimnazjaliści z A’Paulo odbyli spacer po Pabianicach. Najpierw wędrowali po Lewitynie, potem Bulwarami dotarli do Fabryki Wełny. Tam rozpoczęli grę w kręgle. Zwycięzcami została drużyna Mistrzowie.

 

 

klimat w apaulo
Pod krawatem ....


W dniu 30 września dziewczęta z klasy II AG wykazały się niezwykłą pomysłowością. Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowały mini grę na terenie szkoły. Polegała ona na szukaniu, w ogrodzie przed plebanią, paczuszek z imionami chłopców z klasy. Pod koniec drugiej lekcji chłopcy spróbowali swoich sił w poszukiwaniach i odnaleźli prezenty dla siebie. Po rozpakowaniu bardzo się zdziwili, ale zaraz potem na ich twarzach dało się zobaczyć zadowolenie i uśmiech. Dostali bowiem krawaty, we wzory związane z ich pasjami i zainteresowaniami. Byli zachwyceni, jak widać na zdjęciu. Po skończonej grze stwierdzili, że w tym roku bardziej postarają się na Dzień Kobiet, i zrobią coś więcej niż kupienie kwiatka i czekolady.

Z okazji Dnia Chłopaka, życzymy wszystkim chłopcom sukcesów w szkole i w tym, co robią poza nią.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo
Lekcja Geografii w terenie

Uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie „Przez lądy, morza i oceany…” 18 maja wzięli udział w wycieczce ekologicznej do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. W czasie jej trwania przekazywano uczestnikom informacje na temat walorów przyrodniczych i kulturowych naszego województwa.

W trakcie wędrówki zwiedziliśmy m.in. tamę na Warcie – Zb. Jeziorsko, nową przystań jachtową w Ostrowie Warckim, Kościół w Siedlątkowie, Rezerwat Ornitologiczny Jeziorsko, Muzeum Miasta i Rzeki Warty, gdzie została nam przybliżona postać uzdolnionego rzeźbiarza zwanego Stachem z Warty, Muzeum Walewskich w Tubądzinie (pałac, park), Stare Miasto w Sieradzu.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie kolejnej edycji konkursu i wycieczki po regionie.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo

PROJEKTY EDUKACYJNE

27 kwietnia, rodzice odwiedzili szkołę, aby obejrzeć naukowe projekty przygotowane przez swoje dzieci. W ramach różnych prezentacji uczniów dowiedzieliśmy się, o piramidzie zdrowego żywienia i konserwantach, jakie mogłoby być życie, gdyby nie wynaleziono koło, czy pouczyć się Historii w grze komputerowej. Wszystkim bardzo podobały się projekty i atmosfera, która zwykle nie panuje po zebraniach z rodzicami. A uczniom najbardziej przypadła do gustu, wspólna nauka z przyjaciółmi i możliwość wykazania się kreatywnością.

Dziękujemy uczniom za przygotowanie i przedstawienie projektów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc w ich realizacji!

 

 

PROJEKT NA FACEBOOK’U

Uczniowie klasy IIAG w składzie Maryna Dziuba, Hubert Michałus, Ania i Zuzia Wlazło oraz Marysia Zawadzka wykazali się dużą kreatywnością, kiedy wiosną przygotowywali projekt edukacyjny pt. „Czy Pabianice mogą być atrakcyjne turystycznie?”, pod opieką p. Anny Buczek. Dla potrzeb filmu dotarli do wielu ciekawych miejsc i historii naszego miasta. Już od tygodnia efekt ich pracy można oglądać na Facebooku „Stare zdjęcia Pabianic”, gdzie filmik został podlinkowany. Na marginesie należy wspomnieć, że uczniowie korzystali z zasobów fotograficznych tej strony.

Zapraszamy do obejrzenia filmu na YouTube

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo

Piłka nożna
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami innych gimnazjów, w Pabianickim Turnieju Piłki Nożnej.
Choć reprezentacja zajęła miejsca poza podium, to serdecznie dziękujemy za ducha walki i wysiłek jaki włożyli w grę!

 

 

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo LAUREAT Z CHEMII

Z dumą informujemy, że uczeń klasy 3a Aleksander Włodarczyk został laureatem tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

Gratulujemy!!!

 

 

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apauloWIOSNA ACH TO TY

20 marca 2016 r. rozpoczęła się astronomiczna wiosna, natomiast 21 marca wiosna kalendarzowa. Dlatego zgodnie z tradycją Naszej szkoły dzień ten obchodziliśmy uroczyście. Ponieważ jesteśmy zdecydowanie za duzi na topienie Marzanny postanowiliśmy tego dnia wszyscy ubrać się na zielono, jak na witających wiosnę przystało. Każdy wyciągnął z szafy co miał zielonego.Na korytarzach królowały różne odcienie zieleni. Tego dnia nosiliśmy zielone spodnie, bluzy, spódnice. Podczas przerw byliśmy spokojni i regenerowaliśmy siły witalne. Bo jak powszechnie wiadomo kolor zielony to równowaga. Oczywiście każda klasa chciała wygrać konkurs na największą liczbę osób ubranych na zielono.

W konkurencji tej na podium stanęły:

I miejsce - II A, III A, I LO
II miejsce - I A III miejsce- II B

Teraz wiosna na pewno już u nas na dobre zagości. Czekamy na ciepło, zieloną trawę, kwitnące drzewa i kwiaty oraz aby z rana budził nas śpiew ptaków. Wówczas i my będziemy nucić słynne słowa piosenki Marka Grechuty

„ Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty „

Relację napisała Aleksandra Kotlicka kl. II B

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo
Rekolekcje dla młodzieży ZSO im. św. Wincentego a Paulo

W dniach 7-9 marca 2016 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne pod przewodnictwem o. Kamila Mroza MI (kamilianina) z Zabrza. Pierwszy dzień spotkań przygotowujących do godnego obchodzenia świąt Wielkanocy był czasem nauki, w trakcie którego ojciec Kamil wspaniale zobrazował uczniom gimnazjum i liceum im. św. Wincentego à Paulo więź człowieka z Jezusem Chrystusem. Ksiądz rekolekcjonista porównał bowiem życie chrześcijanina do wspinaczki - zdobywając szczyt z niewłaściwym partnerem używając niestabilnych zabezpieczeń lina w każdej chwili może się poluzować, pociągając tym samym za sobą drugą osobę i prowadząc ją do śmierci. Więź ze Zbawicielem jest natomiast nierozerwalna, idąc przez życie z Jezusem, kierując się moralnością wynikająca z Ewangelii mamy pewność, iż nic nie pociągnie nas w dół, osiągniemy życie wieczne, czyli coś, do czego dążymy przez całe życie doczesne. Ojciec Kamil poruszył również temat przyjaźni i związków, które na tej samej zasadzie mogą się rozkruszyć, puścić jak karabińczyki poprzez niezrozumienie, czy najzwyklejszą niezgodę. Drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych wielu uczniów przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, aby móc godnie uczestniczyć i brać „pełny udział” w środowej Eucharystii. Trzeciego dnia odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Dyrektora Stanisława Janowiaka, dzięki której mogliśmy w pełni przeżyć okres przygotowań do zbliżającego się Wielkiego Tygodnia, okresu kontemplacji nad męką, cierpieniem, śmiercią i zmartwychwstaniem jedynego Boga - Jezusa Chrystusa. Pod koniec Eucharystii uczniowie zespołu szkół zostali obdarzeni łaską odpustu zupełnego, przez co z czystym sercem i duszą mogli opuścić światynię i całkowicie spełnić rolę uczestnika nauczania wielkopostnego.W środę 8 marca był również obchodzony Dzień Kobiet, w związku z czym pod koniec nauki rekolekcyjnej grupa chłopców z klasy drugiej złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielkom i uczennicom naszego zespołu szkół, co spotkało się z aprobatą i oklaskami ze strony płci pięknej.

Hubert Michałus ucz. klasy 2a Gimnazjum, im. św. Wincentego a Paulo w Pabianicach

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo Dzień rekreacji i sportu

Ostatni piątek przed feriami, uczniowie naszej szkoły spędzili na zajęciach sportowych na lodowisku, arenie gier laserowych, lub w kręgielni. Część uczniów poszła na spacer i do kina.
Na lodowisku panowała wspaniała atmosfera, znakomita pogoda sprzyjała nauce jazdy na łyżwach, i wykonywaniu akrobacji (nie zawsze zaplanowanych). W kręgielni uczniowie mogli wykazać się zręcznością i celnością, tak samo na arenie gier laserowych. Wszystkim dopisywały wspaniały humor i uśmiech.
Tak zakończyliśmy półrocze solidnej pracy i nauki.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo W samo południe

Na apel samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół im. św. Wincentego a Paulo prawie wszyscy uczniowie przygotowali stroje na ostatki.
W samo południe parada przebierańców przeszła po szkole, a jury wybrało najlepsze stroje.
I miejsce zajął Minionek,
II m. – zakonnica w okularach,
III m. – rycerz i jednorożec.
- Nagrodziliśmy zwycięzców talonami do bufetu szkolnego – powiedziały Żaneta Iwanowska i Aneta Cilulka, opiekunki samorządu.
Dodatkowo wyróżniono klasę 1a z przebraną wychowawczynią Anną Buczek.


 

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo
Pomoc prześladowanym chrześcijanom

24 stycznia b. r. gościł w parafii NMP Różańcowej ks. Rafał Cyfka, działający w Stowarzyszeniu „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Następnego dnia ks. Rafał spotkał się z młodzieżą Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. św. Wincentego a Paulo i II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach.
Prelegent przybliżył trudną sytuację chrześcijan, którzy w różnych zakątkach świata są zabijani, wypędzani, pozbawiani dobytku i jakichkolwiek praw tylko dlatego, że wierzą w Jezusa Chrystusa.
Na 70 mln chrześcijańskich męczenników od początku chrześcijaństwa aż 45 mln straciło życie za wiarę w wieku XX. A w nowym tysiącleciu corocznie ginie 100 tys. osób. Współcześnie systemy totalitarne w Korei Północnej, Chinach oraz tzw. Państwo Islamskie na wielką skalę prześladuje wyznawców Chrystusa. Paradoksalnie jednak w miejscach tych przybywa ludzi proszących o chrzest. Męczeństwo jednych jest świadectwem wiary dla innych.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo
Wystawa

Weronika Książczyk (na zdjęciu) - uczennica klasy pierwszej Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo – zadebiutowała indywidualną wystawą swoich prac plastycznych w Miejskim Ośrodku Kultury. Młoda plastyczka pokazała rysunki i obrazy tworzone techniką akrylowa, ołówkiem i w tuszu. Jej ulubionymi tematami są martwe natury, portrety i pejzaże. Weronika tworzy od trzeciego roku życia, a w sekcji plastycznej MOK-u pod kierunkiem Sławomira Łuczyńskiego maluje od dwóch lat. W przyszłości planuje studiować na kierunkach artystycznych.

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo klimat w apaulo


WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE


W grudniu i styczniu odbyły się dwie akcje szkolnego koła wolontariatu:

16.12.2015 r. – kiermasz ozdób świątecznych i kartek przygotowanych przez uczniów. Sprzedaż odbyła się podczas konsultacji dla rodziców w szkole. Sprzedawaliśmy ozdoby z ceramiki, sizalowe aniołki, stroiki z szyszek, zawieszki. Kiermasz przygotowały: Weronika Książczyk, Gabrysia Olejniczak, Gosia Kobyszewska i Asia Holtz oraz inni wolontariusze.
27.01.2016 r. – o godz. 16.30 rozpoczął się koncert charytatywny, w którym wystąpili: jako prowadzące Natalia Binas i Gosia Kobyszewska, w piosenkach i utworach muzycznych: Martyna Dziuba, Gabrysia Olejniczak, Martyna Szumska, Sylwia Jach, Marysia Klewin, Ola Pietrucień, Asia Bednarkiewicz, Julia Kociołek, Ola Koźlenko, Sławek Przyborowski. Recytacje wierszy przygotowały Asia Bednarkiewicz i Gosia Kobyszewska, zaś skecz – Natalia Binas i Kinga Kazimierczak.
Walca „The Second” tańczyło 8 par, które wniosły niesamowity, wręcz balowy nastrój. Zatańczył dla nas również zespół Ganesz (formacja Watacha) z Młodzieżowego Domu Kultury, do którego należy nasza uczennica Julia Kruczkowska.
Zebrane podczas koncertu pieniądze zostały przekazane hospicjum przy parafii Chrystusa Króla w Pabianicach, prowadzone przez Siostry Boromeuszki. Koncert wyszedł znakomicie! Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu akcja.

Małgorzata Kobyszewska IIB

 

 

 

powrót do apaulo

 

 

powrót do apaulo

klimat w apaulo
KAPCIE UCZNIÓW I NAUCZYCIELI A PAULO ŁĄCZCIE SIĘ…


Takie motto przyświecało w piątek 22 stycznia uczniom i nauczycielom Naszej szkoły podczas imprezy zorganizowanej przez Samorząd Szkolny pod hasłem „ DzieńKapcia ”. Liczni uczniowie, a nawet nauczyciele, zamiast zwykłego obuwia zmiennego przynieśli do szkoły kapcie, w których paradowali po korytarzachi w klasach. Tego dnia nieważne było jak nazywamy nasze kapcie: pantofle, laczki, laćki, łapcie, bambosze, papcie, papucie, kapciuszki, ale czy je mamy. Uczestnicy zabawy wykazali się kreatywnością i zaprezentowali się w nietypowych kapciach, niektórzy założyli swoje śmieszne papcie. Jedni nosili kapcie regionalne - góralskie, inni przypominające dzikie zwierzęta, a jeszcze kolejni mieli kapcie z bajkowymi postaciami. Były to m.in. misie, tygryski, pieski, krówki. W szkole tego dnia panowała bardzo domowa atmosfera. Podczas przerw korytarze wraz z wychodzącymi z klas uczniami zalewały się kolorami: zielone, czerwone, tęczowe, puchate, pasiaste, pstrokate, zwierzęce, do wyboru do koloru. Było śmiesznie i radośnie.
Uważam, że pomysł na zorganizowanie „Dnia Kapcia” był kapitalny!Tego dnia wszyscy dobrze się bawiliśmy, podziwiając różnorodność kapci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę w kapciach i gratulujemy tym, którzy mieli na tyle duże poczucie humoru by spędzić ten dzień w domowych bamboszach. Dziękujemy również pomysłodawcom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej osób, które polubią kapcie. „Dzień kapcia” – miał również na celu pokazanie, że szkoła nie jest wyłącznie miejscem nauki, ale także miejscem radosnym, gdzie uczniowie mogą się wspólnie bawić i integrować oraz to, że niezbyt lubiany obowiązek zmiany obuwia może być wesoły i wiązać się z dobrą zabawą.

Powołana komisja liczyła ilość uczniów w kapciach w poszczególnych klasach i na tej podstawie wyłoniła zwycięzców. Poniżej prezentuję klasy, które stanęły na podium w kapciowym starciu:

I miejsce ( 7pkt) - II B, III C, I LO
II miejsce ( 6pkt) - I C,
III miejsce ( 5pkt) - III B,
IV miejsce ( 4pkt) - III A,
V miejsce ( 3pkt) - I B,
VI miejsce ( 2pkt) - II A,
VII miejsce ( 1pkt) - I A,

Serdecznie gratulujemy!!!

Aleksandra Kotlicka IIB

 

powrót do apaulo

klimat w apaulo
Jasełka i przełamanie się opłatkiem
w Zespole Szkół im. św. Wincentego
a Paulo w Pabianicach

Uroczystości w szkole rozpoczęły się ranną Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz proboszcz.
Następnie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie artyści szkolnego koła teatralnego przedstawili Jasełka. Była to opowieść o dzisiejszym zagonionym świecie, gdzie często nie ma miejsca dla miłości. Uczniowie wcielili się w postacie zwyczajnych ludzi spieszących się przed świętami, którzy nie zauważają innych, potrzebujących i samotnych. Tło tych zdarzeń stanowiła przygotowana makieta naszego miasta. Nad wspaniałym wykonaniem i oprawą sztuki czuwała pani Bożena Rygielska.
Po przedstawieniu przeszliśmy do szkoły, w przystrojonych pracowniach wśród ubranych pięknie choinek, i przy Szpkach Bożonarodzeniowych złożyliśmy sobie życzenia i przełamaliśmy się opłatkiem.
Na koniec uczniowie wręczali sobie drobne upominki, śpiewali kolędy i jedli przyniesione przez siebie smakołyki.

Serdecznie dziękujemy za użyczenie logo placówce SKOK Stefczyka, mieszczącej się przy ul. Zamkowej 20 w Pabianicach. Logo wykorzystane w Jasełkach, miało obrazować różne firmy głównej ulicy w Pabianicach.

 

powrót do apaulo

 

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo

Wycieczka do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pogoda dopisywała podczas wyjazdu do Warszawy, w którym wzięli udział uczniowie klasy IAG i IBG wraz z wychowawcami. Zwiedzanie zaczęliśmy od odwiedzenia Stadionu Narodowego. Mieliśmy okazję wejść na punkt widokowy, skąd można podziwiać ogrom obiektu.
Następnie pod opieką przewodnika udaliśmy się metrem na Powiśle, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w warszawską syrenką. Kolejnym punktem programu był spacer Krakowskim Przedmieściem aż na Rynek Starego Miasta. Po drodze poznaliśmy ciekawostki o Warszawie oraz mogliśmy zobaczyć m.in. pomnik M. Kopernika, miejsce, gdzie mieszkał i tworzył ks. Jan Twardowski, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i wiele innych. Pomimo braku śniegu na naszej drodze spotkaliśmy także akcenty świąteczne.
Po intensywnym spacerze zjedliśmy obiad na Zamku Królewskim i z nowymi siłami udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj przewodnicy zapoznali nas historiami ludzi związanych z Powstaniem Warszawskim oraz wydarzeniami, które rozpoczęły się 1 sierpnia 1944r. Młodzież podkreślała, że MPW bardzo szczegółowo przedstawia historię nierównej walki Warszawiaków z okupantem. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Pabianic.

 

 

 

powrót do apaulo

 

 

klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo klimat w apaulo

Dzień Promocji Zdrowia.

W Światowym Dniu AIDS 1 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia. Na apelu przedstawione zostały podstawowe informacje dotyczące wirusa HIV/ choroby AIDS. Zorganizowany został konkurs plastyczny pt „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W pracowni chemicznej odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, przeprowadzony przez uczniów pod opieką Pani Anny Kowalczyk.

 

 

 

powrót do apaulo

 

Najładniej przystrojona szafka szkolna

klimat w apaulo
klimat w apaulo
klimat w apaulo

Dnia 20 listopada 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs na najładniej przystrojoną szafkę szkolną. Dekoracje były oceniane pod względem estetyki, kreatywności i zaangażowania. Ku zadowoleniu organizatorów konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Przygotowania trwały kilka tygodni, zaś pod koniec emocje sięgały zenitu. Ze względu na dużą pomysłowość ze strony uczestników jury miało niemały problem z wyłonieniem zwycięzców. Po długich i burzliwych naradach wybrało wygranych. Oto wyniki:

szafki nr 19 i 17 – I miejsce
szafki nr 24 i 8  - II miejsce
szafka nr 30 i M – III miejsce


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za takie zaangażowanie i liczymy na Was w kolejnych konkursach :)

 

 

 

powrót do apaulo

 

~ 97 lat wolności ~

„Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy”Słowa te wciąż są żywe wśród Polaków, mówią iż to nie ziemia tworzy Polskę, lecz Polacy. Póki żyją Polacy, a w nich świadomość patriotyczna, to Polska ciągle będzie żyła. Takie właśnie przesłanie miało przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy III B, zorganizowane pod opieką wychowawczyni pani Iwony Olczak-Wieczorek. 10 listopada z okazji rocznicy odzyskania niepodległości klasa III B zabrała całą społeczność szkolnąw podróż do przeszłości, zaczynając od trudnego dla II Rzeczypospolitej okresu.

klimat w apaulo
Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła niepodległość. Zaborcy trzech mocarstw: Austria, Prusy, Rosja w 1795 roku podzielili miedzy siebie polską ziemię i wymazali z mapy Europy nasze państwo. Chcieli Polakom narzucić swoją kulturę, zwyczaje, języki, religię. Nie było polskiego rządu ani wojska, nie było stolicy. Nie wolno było używać polskiej flagi ani godła. Za mówienie w szkole po polsku dzieci były karane, a dorośli więzieni. Nasz naród jednak nie poddawał się. Każde pokolenie stawało do walki w obronie kraju. Walczyło w wielu powstaniach narodowych, zakończonych niestety klęską. Aż nadszedł długo oczekiwany dzień 11 listopada 1918 roku. A wraz z nim Polska odzyskała wolność. W tym dniu Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, który został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. Rodacy mogli swobodnie, bez strachu śpiewać pieśni patriotyczne, wyrażać swoją radość z odzyskania niepodległości.
Uczniowie występujący w przedstawieniu wcielili się w postacie historyczne aby jak najbardziej przybliżyć nam wydarzenia z tamtych czasów. Naocznie mogliśmy zobaczyć jak zaborcy kawałek po kawałku zabierali nasze ziemie. Uczestnicząc w przedstawieniu mogliśmy uzmysłowić sobie jak ważną postacią i jak ważną rolę dla nas Polaków odegrał Józef Piłsudski. Oczywiście na zakończenie wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn, którego nie mogło zabraknąć na tak doniosłej uroczystości.
klimat w apaulo
klimat w apaulo klimat w apaulo

Jako widz oceniam to przedstawienie bardzo pozytywnie, bardzo podobali mi się aktorzy, którzy włożyli dużo serca w odgrywane przez siebie postacie. W ich grze widać było wykonaną przez nich pracę, wiele prób i długich przygotowań żeby wszystko się udało. Ich gra była według mnie bardzo dobra i uważam, że wszyscy stanęli na wysokości zadania, które zostało przed nimi postawione. Jestem zadowolona, że mogłam uczestniczyć w tym spektaklu. Cieszy mnie również fakt, że na szczęście my uczniowie obecnych czasów nie musimy dzisiaj już dokumentować swojego przywiązania do ojczyzny stając z bronią w ręku w jej obronie, tak jak czynili to bohaterowie, których dzisiaj wspominamy.
Warto wspomnieć jeszcze, że Święto Odzyskania Niepodległości jest bardzo ważne nie tylko dla nas uczniów ale dla wszystkich Polaków. W tym dniu w całym kraju odbywają się liczne uroczystości upamiętniające ten ważny dla nas Polaków dzień.

W tym dniu:
„ Wspominamy tych co walczyli
Za ojczyznę życie oddali
Bóg, Honor, Ojczyzna ile w tych słowach siły miłości
Świętujmy godnie Dzień Niepodległości ”


Podsumowaniem tego uroczystego dnia było ogłoszenie wyników konkursu międzyklasowego na najładniejszą gazetkę związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości i największą liczbę uczniów ubranych tego dnia w strój galowy. Oto wyniki plebiscytu:

I miejsce-klasa IIB ( 12 punktów)
II miejsce-klasa IB ( 11 punktów)
III miejsce-klasa IIIA ( 10 punktów)

 

 

powrót do apaulo

 

 

klimat w apaulo

Wspomnienie św. Jana Pawła II

Jak co roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniu 22 października wspominaliśmy Jana Pawła II. Odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IIIc pod wychowawstwem p. Cilulki oraz klasy pierwszej liceum. Przedstawili oni interesującą scenę wywiadu między papieżem, a młodzieżą. Scenariusz napisała uczennica klasy trzeciej naszego gimnazjum - Ada Błaszczyk. Przedstawienie udoskonalił wspaniały przerywnik muzyczny w wykonaniu licealisty - Sławka Przyborowskiego. Wykonał on 2 utwory Fryderyka Chopina, które były nawiązaniem do międzynarodowego konkursu tego kompozytora. Apel zwieńczył wokalny występ uczennic klas drugich - Martyny Dziuby, Gabrysi Olejniczak i Marysi Zawadzkiej. Ogłoszone zostały wyniki konkursu przeprowadzonego kilka dni wcześniej, dotyczącego wiedzy na temat życiorysu papieża Polaka. Pierwsze miejsce zajęła Ania Broniecka uczennica klasy IIIb. Ponadto zorganizowany został międzyklasowy konkurs na najlepiej udekorowaną salę, do którego brano również pod uwagę liczę osób ubranych na żółto podczas dnia papieskiego. Trzy najlepsze klasy to kolejno: IIa, Ic, IIIa. Jednak główną atrakcją dnia, na którą czekali wszyscy uczniowie, a także nauczyciele, były kremówki - ulubiony deser Karola Wojtyły.

 

 

 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo Regaty w Pabianicach
klimat w apaulo klimat w apaulo
Marta Szulc uczestniczyła w regatach o Puchar Prezydenta Pabianic, zorganizowanych przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Po zaciętych zmaganiach z zawodnikami oraz nieprzychylnymi wiatrami, zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów!


 

powrót do apaulo

 

klimat w apaulo

Rajd pod patronatem Prezydenta

Braliśmy udział w XV Rajdzie Rowerowym „Śladami pomników historii i ekologii” zorganizowanym pod patronatem prezydenta miasta Pabianic. Na koniec rajdu rozlosowano nagrody dla uczestników, jeden z naszych uczniów, Franciszek Tymiński wygrał rower górski

Gratulujemy!

13 czerwca 2015

 

 

powrót do apaulo

klimat w apaulo

WYGRALIŚMY II Powiatowy Konkurs Matematyczny w Pabianicach

W dniu 30 marca 2015 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się po raz drugi Powiatowy Konkurs Matematyczny skierowany dla uczniów klas III gimnazjum. Udział w konkursie wzięło 18 uczniów z gimnazjów nr 1, 2, 3 i św. Wincentego a Paulo w Pabianicach oraz z gimnazjum w Dłutowie i Piątkowisku. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw składający się z 10 zadań, wśród których były zadania zamknięte, otwarte, zadania na dowodzenie i argumentację. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami stosowania metod matematycznych oraz logicznym i abstrakcyjnym rozumowaniem. Organizatorami konkursu były Jolanta Koźlenko - nauczyciel matematyki w ZS3 oraz Marta Stępień nauczyciel matematyki w II LO.

Maciej Szulc – 3Ga – I miejsce
Jakub Piech – 3Gb - II miejsce
Mateusz Jaksa – 3Gb – wyróżnienie

Przygotowanie do konkursu: p.Beata Ludwiczak i p.Janina Szymańska.

Gratulujemy i dziękujemy!